Poradnik - początki gry

Tutaj zostaną zamieszczone poradniki. Aby umieścić swój poradnik należy najpierw skontaktować się z administratorem forum.
leonpro778
Administrator
Posty: 79
Rejestracja: 05 lip 2010, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Poradnik - początki gry

Postautor: leonpro778 » 19 sty 2013, 22:00

Ten poradnik skierowany jest dla nowych graczy gdyż Ci, co mieli już styczność z grą, z pewnością sobie poradzą. Zamieszczone tutaj informacje są jedynie wskazówkami jak OPTYMALNIE zacząć grę tak, aby na starcie nie przegrywać. Oczywiście niniejszy poradnik nie jest instrukcją jak należy postępować przez całą grę. Dzięki tym wskazówkom śmiało dojdziecie do 5 poziomu doświadczenia.


Zaczynamy...

Startujemy w mieście Asee z 10k złota w kieszeni. Najpierw ogarnijmy poruszanie się po świecie. Z prawej strony mamy napis miejsce Twojego pobytu. Poniżej nazwa miejsca w którym aktualnie przebywamy. Jeżeli naciśniemy na nim, będziemy mogli obejrzeć co w danym miejscu można zrobić.

No i w Asee wchodzimy do zbrojmistrza aby się lepiej uzbroić (pójście bez ekwipunku to gwarantowana śmierć). W zależności od klasy wykupujemy:

W przypadku RYCERZA:
- miecz żelazny / topór żelazny
- tarcza żelazna
- zbroja żelazna
- żelazny hełm
- żelazne rękawice
- żelazne buty

W przypadku MAGA:
- różdżka (nie kostur)
- magiczna tarcza
- tunika
- magiczny kapelusz
- skórzane rękawice
- skórzane buty

W przypadku ZWIADOWCY:
- krótki łuk (dużo ataku)
- skórzana zbroja
- skórzany hełm
- skórzane rękawice
- skórzane buty

Jako rycerz nie liczmy na jakikolwiek unik. Mamy być twardzi i wytrzymali. Dlatego wybieramy żelazne zbroje.

W przypadku maga bierzemy wszystko co dodaje nam punktów many. Na start lepiej zaopatrzyć się w tarczę (magiczną oczywiście) ponieważ da nam punkty obrony.

Jako zwiadowca weźmy najpierw łuk krótki ponieważ ma dużo więcej punktów ataku. Zestaw skórzanej zbroi (nie obniża nam zręczności, uniku oraz szansy na cios krytyczny) będzie najlepszym dla nas rozwiązaniem. Wszystko co obniża nam te atrybuty jest złe.

Za resztę kupmy sobie napoje do przywracania życia lub (w przypadku maga będzie lepiej) many.



Możemy iść polować...

Zakładamy wszystko na siebie (ta mała ikona plecak) i wykupujemy umiejętności (ikonka na lewo od plecaka - taka księga). Następnie poniżej nazwy naszego miejsca pobytu mamy mapę z napisem podróż. Naciskamy tam i idziemy do DOLINY ASEE. Nazwa naszego miejsca pobytu zmieni się na aktualną nazwę. Naciskamy tam i naszym oczom ukaże się opis nowego miejsca.

Nas interesuje jak na razie tylko bicie, także praca i zbieranie pomijamy a na samym dole mamy opcję POLUJ. Po naciśnięciu ukaże nam się raport z kim walczyliśmy oraz ile złota i punktów doświadczenia otrzymaliśmy (może nam wpaść jakaś rzecz).

Szary pasek podskoczy nam o pewien procent. Kiedy się wypełni w 100% awansujemy na kolejny poziom zyskując 5 punktów umiejętności (SP - punkty potrzebne do nauki umiejętności). Sprawdzamy czy możemy nauczyć się nowej umiejętności i uczymy się jej. Później dalej polujemy i tak do 4 poziomu.

Niby łatwo ale musimy pamiętać o kilku rzeczach:
- kiedy nasz pasek życia spadnie poniżej 30% lepiej się uleczyć
- kiedy nasz pasek energii spadnie poniżej 20% zadajemy o 50% mniejsze obrażenia
- każdy awans na kolejny poziom odnawia nam punkty życia, many i energii - wykorzystajmy to


Ważną rzeczą jest jeszcze STRAŻNICA w mieście ASEE. Tam zgłaszamy się jeżeli zabijemy 30 potworów. W nagrodę dostaniemy 10k złota i 1 napój regenerujący energię. Takie zadanie możemy wykonywać RAZ DZIENNIE. Na drugi dzień możemy zabić ponownie 30 potworów aby uzyskać 10k złota i napój przywracający energię.


To na początek wystarczy aby uzbierać złoto do dalszego rozwoju postaci. Później staniemy przed dylematem wyboru talentu, będziemy mogli ulepszać bronie, wykonywać questy czy założyć własną gildię.

Te rzeczy będę opisywać w kolejnych poradnikach. Miłej zabawy.
Obrazek

Administrator gry

mayday
Posty: 19
Rejestracja: 06 lip 2010, 09:58

Re: Poradnik - początki gry

Postautor: mayday » 20 sty 2013, 17:34

Poradnik bardzo ogólny jednak jak na początek w zupełności wystarczy. Postaram się napisać jak grać magiem. Cały czas jestem w tej profesji także mam doświadczenie :)
Obrazek


Wróć do „Poradniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość